Türkiye’de uyulması gereken araç hız sınırları Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünce belirlenmiş olup. Bu kurallara uymak tüm araç cinsleri için zorunludur. Ülkemizde ortalama her yıl ortalama 1.500 ölümlü ve ağır yaralanmalı trafik kazası aşırı hız yüzünden gerçekleşmektedir.

KLT Otomotiv sadece ve sadece, aracın çıkabileceği maksimum hızı üretici tarafından konulmuş limit, aracın ilgili yönetmelikteki ulaşabileceği azami hızdan aşağıda ise hız limiti iptali yapar.

Araç sahibinin yada sürücüsünün 30 yaşından genç olması halinde KLT Otomotiv uygulama hız limiti iptali uygulaması yapmayı red edebilir.

Hız Limir İptali İçin Merak Ettiklerinizi Alt Taraftaki Hızlı Soru Cevap Alanından Öğrenebilir, Detaylı Bilgi Almak İçin Yukarıda Bulunan Makalemizi Okuyabilirsiniz veya İletişim Alanından Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Yasalar araçların karayollarında yapabileceği azami hızı belirler. Uyulması gereken kanunlara ve yasal hız sınırlarına uyduğunuz sürece sorun olmayacaktır.

Aracın maksimum ne kadar hız yapabildiğinin muayene ile alakası bulunmamaktadır. Muayeneden geçebilmek için gerekli olan ilgili yönetmeliği inceleyebilirsiniz.

Aracın cinsine, marka ve modeline göre değişiklik gösterir. Lütfen detay için iletişime geçin.