Mercedes Euro6 Sprinter Hız İptali

KLT Otomotiv olarak bildiğiniz gibi Türkiye’nin 81 ilinde yeni nesil araçlar için yazılım çözümleri üretiyoruz.Yeni nesil Mercedes-Benz Sprinter Euro6 araçlarda bulunan 90Km hız sınırlayıcı’nın iptali için neler yapabileceğimizden söz edeceğiz.

Mercedes-Benz 2015 yılı içersinde satışa sunduğu yeni nesil adblue sistemi de bulunan Euro6 Sprinter araçlarında Almanya üzerinden gelen bir emir ile elektronik kontrol üniteleri 90KM hızı geçmeyecek şekilde ayarlandı.

mercedes_sprinter_hiz_limiti_iptali-300x300İlk etapda Mercedes-Benz ruhsatın çıkarılıp ( OKUL TAŞITLARI HARİÇ ) kendilerine başvurulması halinde 450euro+kdv ücret karşılığında hız limiti iptali  işlemi yapmaya başlamıştı.Fakat sonradan başka ruhsatlar üzerinden başka araçlara bu uygulamanın yapıldığını öğrendiklerinde bu işlem servis üzerinden yapılma işi Mercedes Almanya üzerinden durduruldu.Şu anda hiç bir servis makinası hiç bir şekilde 90KM hız açma işlemi yapmamakta/yapamamaktadır.

Otomotiv tamircileri iyi bilirlerki KLT Otomotiv yapılamaz denileni yapmasıyla ünlüdür.Sıradan binek ve hafif ticari araçları bir kenara bırakıp sayısız iş makinası ve tarım makinaları üzerinde yaptığımız yazılım uygulamalar bunlara örnektir.

KLT Otomotiv bu konuda devreye girerek araç sahiplerinin sorununu çözmeye her zamanki gibi hazır…

Garanti bozmadan.

Beyni söküp takmadan.

1.Garanti bozmadan nasıl yapılıyoruz?

Yeni nesil mercedes sprinter hız limiti kaldırma işlemi yapılırken aracın elektronik kontrol ünitesi okunur. Sadece sizin aracınıza özel yazılım geliştirilir.Yazılım geliştirilmesi demek aracınızın 90KM hızı geçmemesine sebep olan ABS beyni ve ECU’nun iletişimi sırasında belirlenen 90KM limitinin kaldırılması demek.Mercedes-Benz 450Euro+kdv ücret alarak yaptığı işte budur.Yani Mercedes’in yeni nesil euro6 sprinter hız limiti kaldırmak için kendisinin yaptığı işin birebir aynısı yapıldığı için araç garantiden çıkmaz.

Servis anlayamaz.
Servis bakım zamanı bir uyarı ile karşılaşmaz.
Servis 90KM açıldığını tecrübe ederek görse bile,kanunen aracınızı garanti dışı bırakamaz.

2.Beyin söküp takmadan nasıl yapıyoruz?
Hız limiti kaldırmak için aracın elektronik kontrol ünitesi yada abs beyni sökülmez. ABS beynine direnç bağlanmaz yada bu tip aracınızın elektronik aksamına zarar verecek uygulamalar yapılmaz.Araca yetkili servisin bağlantığı noktadan uygun ekipman ile bağlanılıp aracın elektronik kontrol ünitesi okunur,gerekli düzenlemeler yapılıp aracın üzerine tekrar yüklenir.Bu işlem yaklaşık 1 saat kadar sürer.

 

Mercedes-Benz sprinter euro6 aracınız için hız limiti iptali yapmak için bulunduğunuz şehire gezici çözüm aracımızla gelebiliriz.

467182_366511793453793_1298896053_o-729x1024gezici çözüm aracıGezici çözüm aracı Türkiye’de ilk olarak 2013 yılında KLT Otomotiv tarafından chip tuning ve yazılım çözümlerini aracın bulunduğu yerde verebilmek adına yapılmıştır.Arac içersinde bulunan ekipmanlar sayesinde tıpkı bir tamirhane gibi çalışabilen KLT Otomotiv çözüm yetkilerleri aracınız için en iyi yazılımı hedefler.Sadece 90km hız problemi bulunan araçlarınız için değil dizel partikül problemi yaşayan araçlarınız ve yeni nesil Euro6 ile ortaya çıkan Adblue sistemlerinde yaşayacağınız sorunlarda da yine yazılım odaklı çözümler sunabiliriz.Euro4 ve Euro5 araçlarda yaşanan dizel partikül filtre problemlerinin KLT Otomotiv olarak gezici çözüm aracımızla Türkiye’nin 20’den fazla farklı şehrinde çözdük.Şimdi sıra 90KM hız limiti bulunan yeni nesil mercedes sprinter araçların çözümünde.

 Mercedes Sprinter Euro 6 Hız Limiti İptali Konusunda UYARIYORUZ!

 

kltotomotiv_uyarıEsas mesleği otomotiv yazılımları olmayan firma ve şahıslardan uzak durun.Telefonda konuştuğunuz arkadaşın bu işi yapmadan önce ne işle ilgilendiğini lütfen sorun.Aracınızı eski kombi tamircisine tüplü televizyon tamircisine teslim etmeyin. Her işi yapabileceğine cahil cesareti ile inanmış bu arkadaşlar aracınıza,ekmek teknenize ve size ciddi maddi manevi zararlar verebilirler.Kısa yoldan kolay para kazanma derdinde olan otomotiv sektöründen ve otomotiv yazılımlarından uzak firma ve şahıslar sizi üzer.Bu işte üzülen çok,üzülenlerden olmanızı istemiyoruz…

Lütfen telefonda konuştuğunuz şahıs ve firmaların konuya ne kadar hakim olduklarını teknik sorular sorarak anlamaya çalışın.Bizide aynı şekilde test edebilir,telefonda teknik detay isteyebilirsiniz.Aracınızın en pahalı parçasını teslim edeceğiniz kişinin konuya ne kadar hakim olduğuna emin olun.

Türkiye’nin 81 ilinde sorunlu araç sahipleri ile yaptığımız telefon konuşmaları gösteriyorki tüm madurlar bu firmalar tarafından aynı işi daha ucuza yapabileceğini söyleyen ancak bir sorun yaşandığı zaman telefonlara çıkmayan yada problemi kabul etmeyen kimseler….

Binek,ağır ve hafif ticari,traktör,kamyon,otobüs,motorsiklet ve motoryat&tekne yazılımları üzerine çalışan şirketimiz aracınız için en uygun fiyata bu hizmeti vermektedir.

Türkiye’nin 81 ilinde mercedes sprinter hız limitörü iptali için bizlere ulaşabilir,randevu alabilirsiniz.